Narodowy Fundusz Zdrowia estymuje, że do 2035 roku w Polsce aż 30% chłopców i 15% dziewczynek może zmagać się z otyłością? Te liczby to nie tylko statystyki – to dzieci i rodzice, którzy każdego dnia dokonują wyborów, mających kluczowy wpływ na ich zdrowie. Czy zawsze są właściwe?

„To tylko przekąska”

Codzienne drobne decyzje żywieniowe mogą wydawać się nieistotne. Słodkie batoniki jako nagroda, popcorn do filmu czy chipsy między posiłkami. Przecież „to tylko przekąska”. Jednak te z pozoru błahe wybory prowadzić mogą do poważnych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości.

„Niezdrowe przekąski mogą prowadzić do podwyższenia poziomu cukru we krwi, zmian nastroju czy pogorszenia kondycji fizycznej i umysłowej dzieci.”

mgr Elżbieta Gmurczyk, dietetyk i dietetyk dziecięcy

Jedzenie takich produktów znacząco zwiększa ryzyko otyłości – poważnej choroby przewlekłej, która może prowadzić do wielu powikłań, takich jak cukrzyca typu 2, choroby serca czy problemy z układem ruchu, które znacząco obniżają jakość życia.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował film edukacyjny Dzieci i przekąski: Jak nie wpaść w niebezpieczną pułapkę 🍕🍭 | Zdrowie na Pierwszym Planie , który pomoże zrozumieć, dlaczego popularne przekąski to „fałszywi przyjaciele”.

Dzieci i przekąski: Jak nie wpaść w niebezpieczną pułapkę 🍕🍭 | Zdrowie na Pierwszym Planie 

W materiale znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:

  • Jak popularne przekąski wpływają na zdrowie dzieci?
  • Jakie nawyki wprowadzać w domu, aby promować zdrowy styl życia?
  • W jaki sposób zachęcić dziecko do zdrowszych wersji przekąsek?

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.